SOUTĚŽ O KNIHU - OSLAVTE S NÁMI NAROZENINY BILLA MOLLISONA,

Přidejte se k nám a uspořádejte oslavu v permakulturním stylu.

Bill Mollison, zakladatel permakultury, se narodil 4. května 1928. Letos by měl 89. narozeniny, bohužel už je neoslaví, protože loni na podzim, 24. září, zemřel. Oslavit je ale můžeme my, příznivci permakultury. Abychom vás motivovali k tomu připomenout si Billa Mollisona a jeho permakulturní zásady, rozhodli jsme se uspořádat soutěž o nejzajímavější oslavu jeho narozenin.
Pravidla jsou jednoduchá: sejděte se s přáteli a udělejte něco, co odpovídá třem permakulturním etickým pravidlům (péče o přírodu, péče o lidi, sdílení přebytků). Nejmenší počet účastníků jsou tři, konání akce kdykoliv v průběhu měsíce května. Z akce pořiďte fotografie, doplňte krátkým popiskem, co a kde jste dělali, případně připojte odkaz, pokud máte reportáž z akce někde na internetu nebo youtube a pošlete na naši emailovou adresu pk@permakulturacs.cz. Fotografie s popisy zveřejníme na našem facebooku a na webu. Nejzajímavější akci odměníme publikací z našeho eshopu podle vašeho vlastního výběru.
Fotografie a reportáže můžete posílat až do konce května.
Nabízíme pro inspiraci pár nápadů, ale věříme, že vymyslíte něco ještě zajímavějšího a kreativnějšího.
1. Pokud máte pozemek, je to vlastně jednoduché: pozvete si pár přátel, uděláte nějakou práci a pak posedíte u ohně nebo u večeře z vlastních výpěstků - inspirujte se zde: http://www.permakulturacs.cz/article/75/jak-pripravit-setkani-typu-5p.
2. Můžete se sejít a společně objednat ekologickou drogerii, lokální produkty nebo si zkusit vyrobit vlastní domácí kosmetiku.
3. Uspořádání přednášky, prezentace nebo setkání zájemců o permakulturu může být zárodkem aktivní permakulturní buňky v místě vašeho bydliště.
4. Uspořádejte s přáteli ekovečeři - jídlo připravené z lokálních potravin, v biokvalitě, z vlastních výpěstků nebo plevelů. Když dáte přednost rostlinným produktům před živočišnými, bude to další plus.
5.Vyrazte na sběr planých rostlin nebo léčivých bylinek. Výborná aktivita třeba pro maminky s dětmi.

A hlavně nezapomeňte fotit a se svojí událostí se pochlubit.

http://www.permakulturacs.cz/products

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás