Hledá se prostor pro ukázku permakultury v centru Prahy, Eva Hauserová

Máte nevzhledný dvorek, nevyužitou terasu nebo jiný prostor, který byste chtěli ozelenit, oživit a využívat třeba k pěstování jedlých dobrot, nebo k relaxaci? Zvažte naši nabídku!  

Pražští členové organizace Permakultura (CS) hledají možnost, jak v praxi ukázat fungování permakultury a jejích postupů. Rádi bychom navázali kontakt s nějakou skupinou lidí sídlící ve středu Prahy, která potřebuje vyřešit své venkovní prostory. Může jít třeba o zahrádku u čajovny, nějakého klubu a podobně. Naši designéři vám zdarma vypracují design vašeho prostoru, založený na vašich představách a potřebách, a pomohou vám s realizací. Podmínky: prostor by měl být přístupný veřejně, měli byste informovat návštěvníky, že jde o permakulturu, třeba na nějaké tabulce (což by pro nás znamenalo propagaci), a většina péče o vzniklý design by už pak byla ve vaší režii (my bychom občas přispěli radou a pomocí).

Těšíme se na vaše nabídky!

Pište na redakce@permakulturacs.cz. 

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás