Letní permakulturní konvergence

  • místo: Růžďka
  • termín: 01.07.2016 18:00 - 03.07.2016 12:00
  • lektoři: Alena a Milan Suchánkovi, Petr Hába, Alena Kopřiva Chadová a další
  • pořádá: PermaNet z.s.
  • typ: Setkání
  • kontakt: info-permanet@seznam.cz http://www.permanet.cz

O události

Konvergence jsou tradiční formou permakulturního setkávání a sdílení, s pestrým programem, na kterém se podílejí sami účastníci. Do programu můžete ještě stále přihlásit své prezentace, dílny, hry, sdílení... napište na redakce@permakulturacs.cz!

Program (může se měnit):
Pátek 18 - 21 h:

představení účastníků, společná večeře, prohlídka Vodnářské zahrady se Suchánkovými

Sobota: 

9 - 10 h Alena Kopřiva Chadová: 1. ukázkový permakulturní projekt Kopřiva & Kopřiva, 2. komunitní zahrada v Kolovratech

11 - 12 h Pražský LETS - PRALETS, povídání o LETS - systémech místní měny

Oběd

13 - 15,30 h Petr Hába - bylinky exotické i domácí, prezentace známého bylinkáře, léčitele a pěstitele z Vizovic

16 - 18 h Ivana Mertová: Městská permakultura, permakulturní balkon

večeře

táborák nebo promítání filmů

Neděle 8,30 - 13 h:

9 - 11 h Potlach Permakultury (CS) - koordinuje Eva Hauserová, sociokratický kruh: co jsme udělali, co chystáme, plány, představy, nápady do budoucna, diskuse...

Síť permakulturních projektů v ČR - co je nového - s koordinátorkou Martinou Fialovou

Edice Klíč k soběstačnosti, další vydavatelské plány - s editorem Radimem Kotalou

11 - 12 h dárky, sdílení, vzájemné kontakty...

13 - 14 h oběd, odjezd

Účastníci mohou navázat na stejném místě další aktivitou, Permakulturním sdílením - viz kalendář akcí

 

Cena: 800,- Kč- (platba za jídlo, energie a náklady spojené s akcí). Platbu budeme vybírat v hotovosti na místě.

Vařit budeme společně, spaní bude ve vlastním spacáku, podle osobních preferencí buď v postelích (6 lidí + 2 lehátka), v trampské chatce nebo ve vlastním stanu. V případě horšího počasí je zajíštěna „mokrá varianta“ v klubovně v obci. 

Co si vzít sebou: spacák, (případně stan a karimatku),hygienické potřeby a ručník, přezůvky, psací potřeby, prezentaci a fotky z vašich projektů a zahrad, vlastní dobroty a semínka ke sdílení, hudební nástroje a sportovní potřeby, malý dárek pro jednu spřízněnou duši.

Jak se přihlásit: napište na info-permanet@seznam.cz , obdržíte přihlášku a tu vyplníte. Dotazy na + 420 606 044 046, aktuální informace o akci na www.permanet.cz,a na facebookové stránce Vodnářská zahrada. Místa na posteli rezervujeme podle data přihlášky, přihlaste se co nejdříve! Ostatní příhlášky nepozději do 15. 6. 2016. Místa na akci rezervujeme po příjetí závazné přihlášky emailem, rezervaci Vám potvrdíme. Kapacita akce je maximálně 25 míst.

 

 

 

Kalendář akcí

Akce pořádané permakulturou (CS)

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ
2.10.21 - 3.10.21 Permakulturní zahrada a osivo na Vlčí Hoře Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Vlčihorská zahrada, Vlčí Hora u Krásné Lípy kurz
13.11.21 - 14.11.21 Konference 2021 - na téma Přiměřené technologie Permakultura (CS) Toulcův dvůr, Praha 10 setkání

Akce ostatních pořadatelů

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ

Síť PK projektů ČR

Hledáte inspiraci a chcete se na vlastní oči přesvědčit, že permakultura dává smysl, lze ji uplatnit v praxi na každý typ pozemku či činnosti? Naše síť 50 permakulturních projektů, rozesetých po celé České republice, vám nabízí možnost seznámit se již s jejich realizacemi a poučit se z nich. Na mapě naleznete nejen zahrady, ale komplexní řešení pozemků, sídel, nakládání s energiemi i lidských společenství. Najdete zde rodinné usedlosti, nezávislé ostrovní systémy, farmy, komunity, výuková centra, lesní školky, projekty sociálního zemědělství a různé kombinace toho všeho, někdy čerpající spíše z tradic, jindy zcela novátorské, ale spolupracující a prolínající se s přírodou. Zájemci si mohou s majiteli projektů domluvit individuální návštěvy a načerpat inspiraci pro vlastní řešení.

Projekty rozdělujeme do dvou kategorií.

Naše ukázkové permakulturní projekty jsou vyzrálé a komplexní, propojující různé stránky hospodaření na pozemcích a životního stylu. Druhou kategorií jsou Projekty s permakulturními prvky, mající za sebou teprve první roky existence, nebo se zaměřují jen na některou oblast aplikace permakultury.

Víte o nějakém projektu, který by si zasloužil zařazení do naší sítě? Pište na: projekty@permakulturacs.cz.

Máte zájem o zařazení svého projektu? Přečtěte si informaci pro zájemce a prohlédněte si podrobný dotazník, používaný při vyhodnocování. Obojí je ke stažení níže. Pokud váš projekt vyhovuje kritériím, napište nám na projekty@permakulturacs.cz.

Ke stažení: Informace pro zájemce , Dotazník

Legenda mapy: Ukázkový permakulturní projekt / Projekt s permakulturními prvky / Aktuálně prohlížený projekt

Ovládání mapy: zobrazit celou republiku přepnout shluky posunout překrývající se značky jmenný seznam projektů

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás