5P v Merbolticich - dřevo a komposty

  • místo: Merboltice 95
  • termín: 06.05.2017 09:00 - 08.05.2017 16:00
  • lektoři: Katka Horáčková a Spolek Hvozd
  • pořádá: Spolek Hvozd a Permakultura CS
  • typ: Ostatní
  • kontakt: katka.hora@gmail.com http://www.permajoga.cz

O události

Spolek Hvozd pořádá pracovní a přátelské, permakulturní, příjemné, pobytí a pohoštění .... v Merbolticich 95.

Během víkendu budeme pracovat v sadu a zahradě, kolem domu, a tak vás může potkat práce typu: práce s mobilním katrem a příprava stavebního dřeva, ochrana stromů a keřů v sadu, opravy nářadí, kosení, komposty.... a společné vaření z divokých bylin. Na těchto víkendovkách neplatíte nic, jídlo a spaní si tzv. odpracujete. ......

Dejte nám určitě vědět předem, kdy můžete přijet, a to na tento email nebo telefon 604414901 (Katka)

s sebou vezměte: spacák a pracovní oblečení a obutí.

my zajistíme: náplň dne pracovní i zábavný, kulturní i vzdělávací - čeká nás první kosení, sběr plevelu na oběd, něco se dřevem, společné vaření, opalovačka na zápraží, čaj i káva,... procházky ke studánce a možná vytáhneme i houpací síť mezi stromy...:-) čeká nás vesnice v Českém středohoří :-)

odměna kromě již zmíněného: naplnění vašich žaludků lahodnou stravou. pokud chcete vzít nějaké suroviny, pak pouze veganské, najlépe kus zeleniny, děkujeme.

jak se tam dostat? Merboltice 95 jsou v dolním konci vesnice, na kopci a na konci cesty. na fotografii je to dům s červenou střechou nahoře vpravo.

vlakem dojedete do Starého Šachova a pak 3km pěšky nebo stopem.

těšíme se na vás !

Katka, Eva a Lukáš

tady je profil hostujícího místa na serveru WWOOF hhttp://www.wwoof.cz/host-list/WWOOF-CZ-191/

Kalendář akcí

Akce pořádané permakulturou (CS)

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ
18.9.21 Den otevřených vrátek na permakulturních projektech 2021 Permakultura (CS) po celé ČR setkání
2.10.21 - 3.10.21 Permakulturní zahrada a osivo na Vlčí Hoře Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Vlčihorská zahrada, Vlčí Hora u Krásné Lípy kurz
13.11.21 - 14.11.21 Konference 2021 - na téma Přiměřené technologie Permakultura (CS) Toulcův dvůr, Praha 10 setkání

Akce ostatních pořadatelů

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ

Síť PK projektů ČR

Hledáte inspiraci a chcete se na vlastní oči přesvědčit, že permakultura dává smysl, lze ji uplatnit v praxi na každý typ pozemku či činnosti? Naše síť 50 permakulturních projektů, rozesetých po celé České republice, vám nabízí možnost seznámit se již s jejich realizacemi a poučit se z nich. Na mapě naleznete nejen zahrady, ale komplexní řešení pozemků, sídel, nakládání s energiemi i lidských společenství. Najdete zde rodinné usedlosti, nezávislé ostrovní systémy, farmy, komunity, výuková centra, lesní školky, projekty sociálního zemědělství a různé kombinace toho všeho, někdy čerpající spíše z tradic, jindy zcela novátorské, ale spolupracující a prolínající se s přírodou. Zájemci si mohou s majiteli projektů domluvit individuální návštěvy a načerpat inspiraci pro vlastní řešení.

Projekty rozdělujeme do dvou kategorií.

Naše ukázkové permakulturní projekty jsou vyzrálé a komplexní, propojující různé stránky hospodaření na pozemcích a životního stylu. Druhou kategorií jsou Projekty s permakulturními prvky, mající za sebou teprve první roky existence, nebo se zaměřují jen na některou oblast aplikace permakultury.

Víte o nějakém projektu, který by si zasloužil zařazení do naší sítě? Pište na: projekty@permakulturacs.cz.

Máte zájem o zařazení svého projektu? Přečtěte si informaci pro zájemce a prohlédněte si podrobný dotazník, používaný při vyhodnocování. Obojí je ke stažení níže. Pokud váš projekt vyhovuje kritériím, napište nám na projekty@permakulturacs.cz.

Ke stažení: Informace pro zájemce , Dotazník

Legenda mapy: Ukázkový permakulturní projekt / Projekt s permakulturními prvky / Aktuálně prohlížený projekt

Ovládání mapy: zobrazit celou republiku přepnout shluky posunout překrývající se značky jmenný seznam projektů

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás