International Permaculture Convergence (IPC)

O události

25. - 25. listopadu konference, 27. listopadu - 2. prosince konvergence

Viz též www.permacultureindia.org

Namaskar Sir/Madam,

 On behalf of Aranya Agricultural Alternatives, we are excited to invite you to of 13th International Permaculture Convergence (IPC). The IPC will be held from 25 November to 2December, 2017 in Hyderabad, Telangana, India. Coincidentally, the year 2017 marks the 30th anniversary of the permaculture movement in India.

 The theme of IPC India 2017 is “Towards Healthy Societies”. This is supported by 6 specific strands of activity:

 

  1.     I.     

Women as agents of change

  1.   IV.        

Permaculture as a social responsibility

  1.   II.     

Sustainable Water Resource Management

  1.    V.        

Grassroots permaculture in action

  1.  

Revitalizing and preserving traditional farming practices

  1.   VI.        

Permaculture and climate change adaptations

 

The International Permaculture Convergence will be held in two segments. Please mark these dates on your calendar to participate in the event.

 

Conference

Convergence

Nov 25 - 26, 2017

Nov 27 - Dec 2, 2017

Prof. Jayashakar Telangana State Agriculture University - Hyderabad

Polam Farm - 85 km from Hyderabad

Keynote: Dr. Vandana Shiva, author, scientist, environmentalist, social activist, India

David Holmgren, Co-originator of permaculture, Australia

Robyn Francis, award-winning international permaculture pioneer, Australia

Andy Goldring, Permaculture Association of UK

The two invigorating days of conference will be packed with presentations, demonstrations, and insights on permaculture design philosophy, regeneration of soils, and water harvesting & management and its importance in the current scenarios of water crisis, climate change mitigation and sustainable living practices.

The convergence is an opportunity for the permaculture practitioners and ecological-conscious individuals to collaborate, learn, and share ways to fortify the permaculture movement in India.

The IPC India will guide and inspire more than 1200 participants from 100 countries and also give a significant impetus to the permaculture movement in India. The participants include individuals and farmers interested in sustainable farming initiatives like permaculture, natural and ecological farming, Government institutions and departments, NGOs, and Universities.  This is your chance to gain access to the philosophy of permaculture, and learn and revive ancient Indian agricultural practices.

To strengthen your initiation into permaculture, we have scheduled pre-IPC Permaculture Design Certificate (PDC) course from November 3 – 12, 2017 and Teachers Training from October 21 – 30, 2017. Globally renowned permaculture teachers will facilitate these courses.

Please get in touch with us if you would like to deliver a presentation, abstract, demonstration, or workshop that connect to the theme of “Towards Healthy Society” or any of the sub-themes of the Convergence.

I look forward to your support in making this event a grand success and leaving an everlasting mark for India in the Global Permaculture community. Let’s make IPC India a success, together.

REGISTER for the event.

Call: 040 24142295 or +91 850 028 1058

Write: enquiries@permacultureindia.org

In solidarity!

 

 

Narsanna Padma Koppula

Convener-IPC India 2017

www.ipcindia2017.org

Facebook: https://www.facebook.com/IPCIndia2017/

 

Hosted by:

 

Kothapet, Hyderabad,Telangana, India

www.permacultureindia.org

Facebook: https://www.facebook.com/AranyaAgriculturalAlternatives/

040-24142295, +91 8500640590

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

Akce pořádané permakulturou (CS)

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ
2.10.21 - 3.10.21 Permakulturní zahrada a osivo na Vlčí Hoře Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Vlčihorská zahrada, Vlčí Hora u Krásné Lípy kurz
13.11.21 - 14.11.21 Konference 2021 - na téma Přiměřené technologie Permakultura (CS) Toulcův dvůr, Praha 10 setkání

Akce ostatních pořadatelů

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ

Síť PK projektů ČR

Hledáte inspiraci a chcete se na vlastní oči přesvědčit, že permakultura dává smysl, lze ji uplatnit v praxi na každý typ pozemku či činnosti? Naše síť 50 permakulturních projektů, rozesetých po celé České republice, vám nabízí možnost seznámit se již s jejich realizacemi a poučit se z nich. Na mapě naleznete nejen zahrady, ale komplexní řešení pozemků, sídel, nakládání s energiemi i lidských společenství. Najdete zde rodinné usedlosti, nezávislé ostrovní systémy, farmy, komunity, výuková centra, lesní školky, projekty sociálního zemědělství a různé kombinace toho všeho, někdy čerpající spíše z tradic, jindy zcela novátorské, ale spolupracující a prolínající se s přírodou. Zájemci si mohou s majiteli projektů domluvit individuální návštěvy a načerpat inspiraci pro vlastní řešení.

Projekty rozdělujeme do dvou kategorií.

Naše ukázkové permakulturní projekty jsou vyzrálé a komplexní, propojující různé stránky hospodaření na pozemcích a životního stylu. Druhou kategorií jsou Projekty s permakulturními prvky, mající za sebou teprve první roky existence, nebo se zaměřují jen na některou oblast aplikace permakultury.

Víte o nějakém projektu, který by si zasloužil zařazení do naší sítě? Pište na: projekty@permakulturacs.cz.

Máte zájem o zařazení svého projektu? Přečtěte si informaci pro zájemce a prohlédněte si podrobný dotazník, používaný při vyhodnocování. Obojí je ke stažení níže. Pokud váš projekt vyhovuje kritériím, napište nám na projekty@permakulturacs.cz.

Ke stažení: Informace pro zájemce , Dotazník

Legenda mapy: Ukázkový permakulturní projekt / Projekt s permakulturními prvky / Aktuálně prohlížený projekt

Ovládání mapy: zobrazit celou republiku přepnout shluky posunout překrývající se značky jmenný seznam projektů

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás