Letní permakulturní konvergence v Kadani

  • místo: Kadaň
  • termín: 21.07.2017 18:00 - 23.07.2017 13:00
  • lektoři: Ivana Mertová a další
  • pořádá: Permakultura (CS)
  • typ: Setkání
  • kontakt: imertova17@gmail.com +420.606586902

O události

Tradiční letní setkání s pestrým programem a možností poznat spřízněné duše a sdílet s nimi, co děláte. Určeno hlavně členům a příznivcům spolku Permakultura (CS). Téma letošní letní konvergence je "Permakultura a děti" a pro děti bude také připravená zábava. 

Zatím máme na programu: přednášky Ivany Mertové o permakulturním pěstování ve městě a o skotské ekologicko-duchovní komunitě Findhorn, představení evropského projektu Children in Permaculture, aktivity pro děti, a jako bonus procházku půvabným historickým centrem Kadaně a možnost navštívit i souběžně probíhající čajový festival.  

PROGRAM

Pátek večer - seznámíme se a pokud bude zájem, můžeme se podívat na nějaký (permakulturní) film.

Sobota

9,00 – Zahájení a představení české permakulturní organizace Permakultura CS (Eva Hauserová)
10,00 – Děti v permakultuře (mezinárodní projekt)
11,00 – Reportáž ze skotské ekologické komunity (Ivana Mertová)
15,00 – Zapojení dětí do tvorby přírodní školní zahrady (Jana Kotoučková)
16,00 – Ekozámeček Stroupeček (Mirek Pauček)
17,00 – Jedlý balkón (Ivana Mertová)
19,00 – setkání u ohýnku

Neděle:

procházka po Kadani s výkladem o historii města

Přespání je možné v tělocvičně v místě konání akce (vlastní spacáky a karimatky s sebou), k dispozici bude také kuchyň, takže si můžeme společně uvařit. Přihlášky a dotazy posílejte Ivaně Mertové na imertova17@gmail.com nebo telefonicky na čísle 606 586 902.

Kalendář akcí

Akce pořádané permakulturou (CS)

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ
18.9.21 Den otevřených vrátek na permakulturních projektech 2021 Permakultura (CS) po celé ČR setkání
2.10.21 - 3.10.21 Permakulturní zahrada a osivo na Vlčí Hoře Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Vlčihorská zahrada, Vlčí Hora u Krásné Lípy kurz
13.11.21 - 14.11.21 Konference 2021 - na téma Přiměřené technologie Permakultura (CS) Toulcův dvůr, Praha 10 setkání

Akce ostatních pořadatelů

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ

Síť PK projektů ČR

Hledáte inspiraci a chcete se na vlastní oči přesvědčit, že permakultura dává smysl, lze ji uplatnit v praxi na každý typ pozemku či činnosti? Naše síť 50 permakulturních projektů, rozesetých po celé České republice, vám nabízí možnost seznámit se již s jejich realizacemi a poučit se z nich. Na mapě naleznete nejen zahrady, ale komplexní řešení pozemků, sídel, nakládání s energiemi i lidských společenství. Najdete zde rodinné usedlosti, nezávislé ostrovní systémy, farmy, komunity, výuková centra, lesní školky, projekty sociálního zemědělství a různé kombinace toho všeho, někdy čerpající spíše z tradic, jindy zcela novátorské, ale spolupracující a prolínající se s přírodou. Zájemci si mohou s majiteli projektů domluvit individuální návštěvy a načerpat inspiraci pro vlastní řešení.

Projekty rozdělujeme do dvou kategorií.

Naše ukázkové permakulturní projekty jsou vyzrálé a komplexní, propojující různé stránky hospodaření na pozemcích a životního stylu. Druhou kategorií jsou Projekty s permakulturními prvky, mající za sebou teprve první roky existence, nebo se zaměřují jen na některou oblast aplikace permakultury.

Víte o nějakém projektu, který by si zasloužil zařazení do naší sítě? Pište na: projekty@permakulturacs.cz.

Máte zájem o zařazení svého projektu? Přečtěte si informaci pro zájemce a prohlédněte si podrobný dotazník, používaný při vyhodnocování. Obojí je ke stažení níže. Pokud váš projekt vyhovuje kritériím, napište nám na projekty@permakulturacs.cz.

Ke stažení: Informace pro zájemce , Dotazník

Legenda mapy: Ukázkový permakulturní projekt / Projekt s permakulturními prvky / Aktuálně prohlížený projekt

Ovládání mapy: zobrazit celou republiku přepnout shluky posunout překrývající se značky jmenný seznam projektů

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás