Přírodní zahrada - živá učebnice pro děti

  • místo: Jurta dětského klubu Šárynka, Podbaba, Praha 6
  • termín: 21.03.2015 09:00 - 21.03.2015 14:00
  • lektoři: Mgr. Adéla Hrubá
  • pořádá: Adéla Hrubá a Permakultura (CS)
  • typ: Seminář
  • kontakt: andelah@email.cz http://www.ekodomov.cz

O události

Environmentální výchova v praxi. Co je přírodní zahrada? Jaké prvky obsahuje? Jak ji vytvořit s minimem finančních prostředků a jak ji společně s dětmi využívat jako neustále se měnící živou učebnici? Na tomto semináři získáte spoustu praktických návodů doprovázených konkrétními příklady a fotografiemi z realizovaných akcí. O absolvování semináře dostanete osvědčení.

Pro koho je kurz určen: pro pedagogy mateřských a základních škol, včetně waldorfských, Montessori ad., pedagogy lesních školek a klubů, pedagogy volného času, rodiče, kteří by rádi své děti zapojili do venkovních aktivit na zahradě, příznivce přírodního zahradničení a všechny, které zajímá téma děti a zahrada.

O lektorce: Adéla Hrubá je propagátorka přírodního typu zahradničení, lektorka akreditovaných kurzů v rámci center pro další vzdělávání pedagogů, návrhářka zahrad přírodního typu u školských zařízení; poskytuje metodickou pomoc při realizaci i následném využívání výukových zahrad pro děti, přírodnímu zahradničení se věnuje 8 let, obhospodařuje zahradu o rozloze 6500m, má dvě malé děti.

Jak se dostanete na místo - do jurty dětského klubu Šárynka: http://www.ekodomov.cz/detsky-klub-sarynka/jak-se-k-nam-dostanete/

Seminář trvá od 9 do 14 h, vezměte si s sebou svačinu. Po jeho skončení můžeme jít na společný oběd do blízké restaurace. Počet míst je omezen na 15, proto si včas rezervujte místo! Uzávěrka přihlášek a plateb kurzovného je 14. 3., cena kurzu je 650 Kč, informace o placení účastníci dostanou po přihlášení.

Více informací a přihlášky: andelah@email.cz, tel. 774 846 255

 

 

Kalendář akcí

Akce pořádané permakulturou (CS)

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ
2.10.21 - 3.10.21 Permakulturní zahrada a osivo na Vlčí Hoře Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Vlčihorská zahrada, Vlčí Hora u Krásné Lípy kurz
12.11.21 - 12.11.21 setkání členů a příznivců PK CS, absolventů kurzu PDC Akademie permakultury Toulcův dvůr, Kubatova 1, Praha 10, Stáje I a II setkání
13.11.21 - 14.11.21 Konference 2021 - na téma Přiměřené technologie Permakultura (CS) Toulcův dvůr, Praha 10 setkání

Akce ostatních pořadatelů

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ

Síť PK projektů ČR

Hledáte inspiraci a chcete se na vlastní oči přesvědčit, že permakultura dává smysl, lze ji uplatnit v praxi na každý typ pozemku či činnosti? Naše síť 50 permakulturních projektů, rozesetých po celé České republice, vám nabízí možnost seznámit se již s jejich realizacemi a poučit se z nich. Na mapě naleznete nejen zahrady, ale komplexní řešení pozemků, sídel, nakládání s energiemi i lidských společenství. Najdete zde rodinné usedlosti, nezávislé ostrovní systémy, farmy, komunity, výuková centra, lesní školky, projekty sociálního zemědělství a různé kombinace toho všeho, někdy čerpající spíše z tradic, jindy zcela novátorské, ale spolupracující a prolínající se s přírodou. Zájemci si mohou s majiteli projektů domluvit individuální návštěvy a načerpat inspiraci pro vlastní řešení.

Projekty rozdělujeme do dvou kategorií.

Naše ukázkové permakulturní projekty jsou vyzrálé a komplexní, propojující různé stránky hospodaření na pozemcích a životního stylu. Druhou kategorií jsou Projekty s permakulturními prvky, mající za sebou teprve první roky existence, nebo se zaměřují jen na některou oblast aplikace permakultury.

Víte o nějakém projektu, který by si zasloužil zařazení do naší sítě? Pište na: projekty@permakulturacs.cz.

Máte zájem o zařazení svého projektu? Přečtěte si informaci pro zájemce a prohlédněte si podrobný dotazník, používaný při vyhodnocování. Obojí je ke stažení níže. Pokud váš projekt vyhovuje kritériím, napište nám na projekty@permakulturacs.cz.

Ke stažení: Informace pro zájemce , Dotazník

Legenda mapy: Ukázkový permakulturní projekt / Projekt s permakulturními prvky / Aktuálně prohlížený projekt

Ovládání mapy: zobrazit celou republiku přepnout shluky posunout překrývající se značky jmenný seznam projektů

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás