Seminář Zakládáme KPZku

  • místo: Praha
  • termín: 03.12.2018 18:00
  • pořádá: AMPI
  • typ: Seminář
  • kontakt: jana@asociaceampi.cz +420.606021521

O události

Místo konání: Tereza, Haštalská 756/17, Praha 1

Seminář pro veřejnost, spotřebitele a zemědělce, kteří chtějí získat praktické informace pro založení a nastavení dobrého chodu iniciativy komunitou podporovaného zemědělství tzv. KPZky.

Dozvíte se, jaké jsou základní principy KPZ a jaká je jeho současná situace u nás. Ukážeme Vám příklady existujících iniciativ, kde hledat užitečné informace, podporu a inspiraci. Především Vás ale provedeme nezbytnými kroky pro úspěšné založení vlastní iniciativy, abyste svou KPZku mohli nastartovat už příští sezónu. 

Účast na semináři je bezplatná, ale je potřeba se registrovat do 30. 11.2018

Více info na kpzinfo.cz/akce
Odkaz na registrační formulář:
https://goo.gl/forms/KGZGgDpwPyznLzz53

Kontakt │ Jana Kožnarová │ jana@asociaceampi.cz │ 606 021 521

-------------------------------------------------------------------------------
Seminářem Vás budou provázet zkušené lektorky:

ŠÁRKA KRCÍLKOVÁ

Pracuje pro Asociaci místních potravinových iniciativ AMPI na tématu rozvoje komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) a přístupu k půdě pro novou generaci agroekologických zemědělců. Je spoluzakladatelkou spolku CooLAND, který se zabývá ochranou zemědělské krajiny a hlavní koordinátorkou iniciativy KPZ CooLAND.

JANA KOŽNAROVÁ

V Asociaci místních potravinových iniciativ se věnuje rozvoji komunitou podporovaného zemědělství a vzdělávání dětí i dospělých. Zároveň pracuje jako lektorka v organizaci KOKOZA.
-------------------------------------------------------------------------------
Akci pořádá PRO-BIO LIGA ve spolupráci s AMPI a CooLAND.
Akce je podpořena Hlavním městem Praha v rámci projektu Ekoporadny Praha.

 

 

Kalendář akcí

Akce pořádané permakulturou (CS)

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ
2.10.21 - 3.10.21 Permakulturní zahrada a osivo na Vlčí Hoře Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Vlčihorská zahrada, Vlčí Hora u Krásné Lípy kurz
12.11.21 - 12.11.21 setkání členů a příznivců PK CS, absolventů kurzu PDC Akademie permakultury Toulcův dvůr, Kubatova 1, Praha 10, Stáje I a II setkání
13.11.21 - 14.11.21 Konference 2021 - na téma Přiměřené technologie Permakultura (CS) Toulcův dvůr, Praha 10 setkání

Akce ostatních pořadatelů

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ

Síť PK projektů ČR

Hledáte inspiraci a chcete se na vlastní oči přesvědčit, že permakultura dává smysl, lze ji uplatnit v praxi na každý typ pozemku či činnosti? Naše síť 50 permakulturních projektů, rozesetých po celé České republice, vám nabízí možnost seznámit se již s jejich realizacemi a poučit se z nich. Na mapě naleznete nejen zahrady, ale komplexní řešení pozemků, sídel, nakládání s energiemi i lidských společenství. Najdete zde rodinné usedlosti, nezávislé ostrovní systémy, farmy, komunity, výuková centra, lesní školky, projekty sociálního zemědělství a různé kombinace toho všeho, někdy čerpající spíše z tradic, jindy zcela novátorské, ale spolupracující a prolínající se s přírodou. Zájemci si mohou s majiteli projektů domluvit individuální návštěvy a načerpat inspiraci pro vlastní řešení.

Projekty rozdělujeme do dvou kategorií.

Naše ukázkové permakulturní projekty jsou vyzrálé a komplexní, propojující různé stránky hospodaření na pozemcích a životního stylu. Druhou kategorií jsou Projekty s permakulturními prvky, mající za sebou teprve první roky existence, nebo se zaměřují jen na některou oblast aplikace permakultury.

Víte o nějakém projektu, který by si zasloužil zařazení do naší sítě? Pište na: projekty@permakulturacs.cz.

Máte zájem o zařazení svého projektu? Přečtěte si informaci pro zájemce a prohlédněte si podrobný dotazník, používaný při vyhodnocování. Obojí je ke stažení níže. Pokud váš projekt vyhovuje kritériím, napište nám na projekty@permakulturacs.cz.

Ke stažení: Informace pro zájemce , Dotazník

Legenda mapy: Ukázkový permakulturní projekt / Projekt s permakulturními prvky / Aktuálně prohlížený projekt

Ovládání mapy: zobrazit celou republiku přepnout shluky posunout překrývající se značky jmenný seznam projektů

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás