°°°Protkání sítě°°°

  • místo: Ekocentrum Loutí, Loutí 4, Rabyně, 252 08 Slapy, Středočeský Kraj
  • termín: 11.10.2019 17:00 - 13.10.2019 16:00
  • pořádá: SOMA - School of Modern Art a Vila Flora
  • typ: Setkání
  • kontakt: https://www.facebook.com/events/2190404361007395/

O události

Záměrem je propojit lidi, kteří mají vize, zkušenosti, peníze nebo místa k realizaci ekovesnic, komunit a rodových statků.

Chceš žít spolu s přáteli, v komunitě, ve společenství, v ekovesnici? Zabýváš se těmito tématy a chceš se podělit o své zkušenosti? Máš k dispozici místo či finance, pro které hledáš smysluplné využití?

Vytvoření fungujícího spolu-bydlení není o jednotlivci, jde o vhodné propojení těch správných lidí se správnými vklady. Sami se tímto tématem zabýváme léta a došli jsme k závěru, že bez praktického propojování aktivních lidí, donátorů a lidí s majiteli pozemků, se dál nepohneme.

Víš-li o někom, koho by tato akce mohla zajímat, pozvi ho, prosím…

Kontakt: skolasoma@gmail.com

Zaujala Tě akce? Prosím vyplň tento dotazník a my se Ti ozveme: https://goo.gl/forms/6iOMD7wLPfcl1IJT2
V dotazníku si můžeš přihlásit i prezentaci svého projektu, vize, místa nebo investičního záměru.
Kapacita prostoru je 60 míst.

Program:
-- příjezd v pátek v 17-18 hodin, následuje večeře
-- program začíná v pátek v 19 hodin a končí v neděli kolem 16. hodiny


Součástí programu bude:

-- prezentace míst, vizí a přihlášených projektů či investičních záměrů

--- sdílecí kruhy na témata související s komunitami, spolubydlením, ekovesnicemi a rodovými statky

----- prožitkové aktivity, vedoucí k hlubšímu sebepoznání, spojení se svou niternou vizí, a k vzájemnému poznání
prozkoumání klíčových témat s využitím metod, inspirovaných procesově orientovanou prací, poradním kruhem, kruhem Vytváření společenství, open space, open forum, zážitkovou pedagogikou… a mnohým dalším (zkrátka našimi životy)

------- prožitkové aktivity, podporující vytvoření vnitřního nastavení, které -nám umožní realizaci toho, co si přejeme (spojení se svou niternou vizí, odblokování překážek realizace)

--------- spolutvoření nosné sítě, inspirace k zvládnutí náročných témat, konkrétní společné projekty

----------- reálný prožitek nového paradigmatu a posílení pocitu, že žít “jinak” je možné

Příspěvek na prostor a organizaci: 500 - 1500 Kč podle Vašich možností

Ceny ubytování:
spaní na pokoji s povlečenou postelí 400 Kč / osoba / noc
spaní na pokoji na posteli / matraci s prostěradlem a vlastním spacákem 300 Kč / osoba / noc
spaní v sále a dalších prostorách na vlastní karimatce s vlastním spacákem 200 Kč / osoba / noc

Strava
plná penze 340Kč/osoba/den


Výčet komunit, které přislíbily účast na akci: Zeměsouznění, Kočka v tašce, SoMA, Vila Flora,

…………………………………………………………………………………………………

Co nám přináší žití v harmonii s přírodou a ve společenství více lidí?

Odpovědí existuje spoustu, nejspíš tolik, kolik je lidí na světě. Ti, kteří chtějí žít vědomě, smysluplně a s odpovědností k příštím generacím hledají způsoby, jak bydlet přirozeně, v souladu s přírodou coby základním zdrojem života. Vracejí se ke skupinám, které mohou dobře spolupracovat v oblastech bydlení, zaměstnání, výchovy a vzdělávání, sdílení praktických věcí i osobních témat.

Více a více lidí začíná setkávání v kruhu vyhledávat, protože jim dává smysl. Může to být pocit přijetí, sounáležitosti, pospolitosti, sdílení, spolupráce nebo přirozenosti. Může to být čistě, že Tonda peče výborný kváskový chléb a může ho se mnou vyměnit za vajíčka. Nemusíme přitom používat zbytečné obaly, ani dlouze studovat informace od výrobce, prostě zajdeme na návštěvu a podíváme se, jak to ten druhý dělá. Něco se vzájemně naučíme, inspirujeme se, a při tom utváříme vztahy, založené na důvěře.

Také každý nemusí mít svou sekačku, pračku ani mixér. Můžeme takové věci sdílet a tím ušetřit zdroje. Můžeme se sejít při stavbě domu, práci na zahradě, vytvořit pracovní místa v dosahu bydliště. Děti mohou být vychovávány a vzdělávány přirozeně, v kontaktu s růzností lidí, kteří jim předávají to nejlepší, v respektu a lásce. Můžeme vytvářet život v nenásilí, v podpoře a péči o sebe i druhé. Sdílíme radosti i starosti. Nikdo nepotřebuje vědět ani zvládat všechno. Díky otevřené a upřímné komunikaci úspěšně řešíme každodenní záležitosti i jsme schopni ponořit se do duševní hloubky.

Na toto setkání můžeme každý přijít se svým záměrem, možnostmi, zkušenostmi či dovednostmi a rozvíjet platformu, která bude podporovat vznik a rozvoj konkrétních projektů.

Kalendář akcí

Akce pořádané permakulturou (CS)

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ
18.9.21 Den otevřených vrátek na permakulturních projektech 2021 Permakultura (CS) po celé ČR setkání
2.10.21 - 3.10.21 Permakulturní zahrada a osivo na Vlčí Hoře Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Vlčihorská zahrada, Vlčí Hora u Krásné Lípy kurz
13.11.21 - 14.11.21 Konference 2021 - na téma Přiměřené technologie Permakultura (CS) Toulcův dvůr, Praha 10 setkání

Akce ostatních pořadatelů

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ

Síť PK projektů ČR

Hledáte inspiraci a chcete se na vlastní oči přesvědčit, že permakultura dává smysl, lze ji uplatnit v praxi na každý typ pozemku či činnosti? Naše síť 50 permakulturních projektů, rozesetých po celé České republice, vám nabízí možnost seznámit se již s jejich realizacemi a poučit se z nich. Na mapě naleznete nejen zahrady, ale komplexní řešení pozemků, sídel, nakládání s energiemi i lidských společenství. Najdete zde rodinné usedlosti, nezávislé ostrovní systémy, farmy, komunity, výuková centra, lesní školky, projekty sociálního zemědělství a různé kombinace toho všeho, někdy čerpající spíše z tradic, jindy zcela novátorské, ale spolupracující a prolínající se s přírodou. Zájemci si mohou s majiteli projektů domluvit individuální návštěvy a načerpat inspiraci pro vlastní řešení.

Projekty rozdělujeme do dvou kategorií.

Naše ukázkové permakulturní projekty jsou vyzrálé a komplexní, propojující různé stránky hospodaření na pozemcích a životního stylu. Druhou kategorií jsou Projekty s permakulturními prvky, mající za sebou teprve první roky existence, nebo se zaměřují jen na některou oblast aplikace permakultury.

Víte o nějakém projektu, který by si zasloužil zařazení do naší sítě? Pište na: projekty@permakulturacs.cz.

Máte zájem o zařazení svého projektu? Přečtěte si informaci pro zájemce a prohlédněte si podrobný dotazník, používaný při vyhodnocování. Obojí je ke stažení níže. Pokud váš projekt vyhovuje kritériím, napište nám na projekty@permakulturacs.cz.

Ke stažení: Informace pro zájemce , Dotazník

Legenda mapy: Ukázkový permakulturní projekt / Projekt s permakulturními prvky / Aktuálně prohlížený projekt

Ovládání mapy: zobrazit celou republiku přepnout shluky posunout překrývající se značky jmenný seznam projektů

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás