Úplný kurz permakulturního designu

O události

ÚPLNÝ KURZ PERMAKULTURNÍHO DESIGNU (PDC)
16 000,-Kč/
15 000,-Kč pro přihlášené do 31.7.2020
anotace
Úplný kurz permakulturního designu je vhodný pro všechny, kdo chtějí problematiku vlastní zahrady, usedlosti, statku, farmy, pozemku, ekofirmy, ekoorganizace, ekokomunity či ekovesnice prozkoumat do hloubky. Naučíte se je navrhnout na udržitelných a energeticky efektivních základech. Kurz vás provede uvědoměním užitečných změn ve vašem životě. Po jeho absolvování budete umět realizovat svůj sen, také s pomocí nástrojů Dragon dreamingu, permakulturní novinky pro náročné. Prvních 15 přihlášených získá bonus, knihu Líná zahrada s věnováním její autorky Aleny Suchánkové.
Kurz se koná v termínech: 1. pobytová část 15.-20.9. , samostudium, 2. pobytová část 13.-18.10. Učit vás budou lektoři s dvacetiletou praxí v oboru, diplomovaní permakulturní designéři Alena a Milan Suchánkovi. Kurz poprvé pořádáme v pohodových komfortních prostorách Ekocentra Chaloupky, Baliny. https://www.chaloupky.cz/stredisko-baliny/ Tam se budou konat i praktické lekce a cvičný permakulturní design pozemků a centra. Ubytování a jídlo není v ceně kurzu a platí se Chaloupkám. Ubytování je ve vlastním spacáku za 80,-Kč za noc, stravování 250- 300,- Kč za den.
popis
Kurz začíná propojením permakultury s vaším životem a empaticky vás provede možnostmi permakultury jako životního stylu. Harmonický cyklus vašich budoucích projektů, od snění, přes přípravy, realizaci, oslavu až po tvorbu nového snu, vám přiblížíme formou Dragon dreamingu. Kurz obsahuje řadu praktických dovedností v terénu, i zážitkových lekcí o půdě, vodě, přírodě, krajině, místní komunitě a bioregionu, financích a permakulturním živobytí. Při tvorbě lesní zahrady, svejlu nebo jezírka lépe poznáte sami sebe i ostatní účastníky kurzu. Nezbytné minimum teorie si nastudujete svým tempem a v klidu domova ze studijních materiálů.
Se zkušenými designéry projdete návrh permakulturního pozemku od přípravy zadání a podkladů, přes pozorování pozemku a okolní krajiny, přes řadu potřebných analýz až po vlastní design, přihlížející ke způsobu a postupu realizace, i k potřebám domácích a možnostem udržitelného provozu. V podporujícím prostředí skupiny projdete krok za krokem etický, holistický a energeticky efektivní proces designu a zrovna si ho vyzkoušíte v praxi v ekocentru Chaloupky- Baliny. Zažijete od A do Z dynamický proces permakulturního kurzu, který vám může proměnit život, tak jako ho proměnil nám. Budete také mít jedinečnou možnost podílet se svými návrhy na přípravě knihy Česká permakultura.
Úplný kurz permakulturního designu je také nezbytným základem pro ty z vás, kdo se chtějí permakultuře věnovat jako profesi. Jeho absolventi mají zajištěnou přednostní účast na podzimních profesních kurzech Permakulturní designér a Lektor permakultury. Svoji novou kariéru tak můžete odstartovat daleko rychleji, než jste si vůbec dokázali představit.

Kalendář akcí

Akce pořádané permakulturou (CS)

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ
18.9.21 Den otevřených vrátek na permakulturních projektech 2021 Permakultura (CS) po celé ČR setkání
2.10.21 - 3.10.21 Permakulturní zahrada a osivo na Vlčí Hoře Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Vlčihorská zahrada, Vlčí Hora u Krásné Lípy kurz
13.11.21 - 14.11.21 Konference 2021 - na téma Přiměřené technologie Permakultura (CS) Toulcův dvůr, Praha 10 setkání

Akce ostatních pořadatelů

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ

Síť PK projektů ČR

Hledáte inspiraci a chcete se na vlastní oči přesvědčit, že permakultura dává smysl, lze ji uplatnit v praxi na každý typ pozemku či činnosti? Naše síť 50 permakulturních projektů, rozesetých po celé České republice, vám nabízí možnost seznámit se již s jejich realizacemi a poučit se z nich. Na mapě naleznete nejen zahrady, ale komplexní řešení pozemků, sídel, nakládání s energiemi i lidských společenství. Najdete zde rodinné usedlosti, nezávislé ostrovní systémy, farmy, komunity, výuková centra, lesní školky, projekty sociálního zemědělství a různé kombinace toho všeho, někdy čerpající spíše z tradic, jindy zcela novátorské, ale spolupracující a prolínající se s přírodou. Zájemci si mohou s majiteli projektů domluvit individuální návštěvy a načerpat inspiraci pro vlastní řešení.

Projekty rozdělujeme do dvou kategorií.

Naše ukázkové permakulturní projekty jsou vyzrálé a komplexní, propojující různé stránky hospodaření na pozemcích a životního stylu. Druhou kategorií jsou Projekty s permakulturními prvky, mající za sebou teprve první roky existence, nebo se zaměřují jen na některou oblast aplikace permakultury.

Víte o nějakém projektu, který by si zasloužil zařazení do naší sítě? Pište na: projekty@permakulturacs.cz.

Máte zájem o zařazení svého projektu? Přečtěte si informaci pro zájemce a prohlédněte si podrobný dotazník, používaný při vyhodnocování. Obojí je ke stažení níže. Pokud váš projekt vyhovuje kritériím, napište nám na projekty@permakulturacs.cz.

Ke stažení: Informace pro zájemce , Dotazník

Legenda mapy: Ukázkový permakulturní projekt / Projekt s permakulturními prvky / Aktuálně prohlížený projekt

Ovládání mapy: zobrazit celou republiku přepnout shluky posunout překrývající se značky jmenný seznam projektů

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás