Ekovýchova pro pětihory

  • místo: Brno
  • termín: 15.10.2020 09:00
  • pořádá: Pavučina
  • typ: Seminář
  • kontakt: info@pavucina-sev.cz

O události

Vážení přátelé environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty,

co nejsrdečněji vás zveme na čtvrtou Národní konferenci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty a environmentálního poradenství.

Čtvrtý ročník konference proběhne v době poznamenané koronavirovou a klimatickou krizí. Pojďme se zamyslet nad nezbytnou změnou společnosti a s tím souvisejícím vzděláváním. Setkání bude zaměřeno na inspiraci pro vzdělávání a výchovu k angažovanosti. Roli průvodce přislíbil občansky aktivní kněz a publicista Jan Hanák. 

V rámci programu budou vyhlášeni vítězové Ekopubliky 2019.

Konference proběhne ve čtvrtek 15. října 2020 v Kongresovém centru BVV Brno, Hlinky 35.

Informace a registraci najdete na http://konference-evvo.cz/. S přihlašováním prosím neváhejte, počet míst je omezen.

Akce je určena jak pracovníkům středisek a organizací zabývajících se environmentální výchovou nebo poradenstvím, tak pracovníkům státní správy a samosprávy, pedagogům všech stupňů a typů škol a dalším zájemcům. Konference volně rozšiřuje program Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm 2020. Účast na konferenci lze tedy snadno spojit s návštěvou festivalových projekcí a přednášek (http://ekofilm.cz/). 

Ekocentrům a ekoporadnám nabízíme možnost prezentovat svoji činnost ve vestibulu konferenčního centra. Budete moci využít menší prezentační stoly, umístit si v prostoru rollupy či nástěnky. Pokud máte o tuto prezentaci zájem, napište prosím co nejdříve koordinátorce konference Pavlíně Žilkové. Podrobnosti k rozsahu a formě prezentačních stánků domluvíme na základě vašeho zájmu a požadavků.

S případnými dotazy se obracejte na Pavlínu Žilkovou (pavlina.zilkova@lipka.cz, 545 228 567) či Hanu Korvasovou (hana.korvasova@lipka.cz, 737 478 188).

 

Kalendář akcí

Akce pořádané permakulturou (CS)

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ
18.9.21 Den otevřených vrátek na permakulturních projektech 2021 Permakultura (CS) po celé ČR setkání
2.10.21 - 3.10.21 Permakulturní zahrada a osivo na Vlčí Hoře Katka Horáčková / Akademie permakultury, koordinátor Katka Horáčková Vlčihorská zahrada, Vlčí Hora u Krásné Lípy kurz
13.11.21 - 14.11.21 Konference 2021 - na téma Přiměřené technologie Permakultura (CS) Toulcův dvůr, Praha 10 setkání

Akce ostatních pořadatelů

Datum Název Lektor / pořadatel Místo Typ

Síť PK projektů ČR

Hledáte inspiraci a chcete se na vlastní oči přesvědčit, že permakultura dává smysl, lze ji uplatnit v praxi na každý typ pozemku či činnosti? Naše síť 50 permakulturních projektů, rozesetých po celé České republice, vám nabízí možnost seznámit se již s jejich realizacemi a poučit se z nich. Na mapě naleznete nejen zahrady, ale komplexní řešení pozemků, sídel, nakládání s energiemi i lidských společenství. Najdete zde rodinné usedlosti, nezávislé ostrovní systémy, farmy, komunity, výuková centra, lesní školky, projekty sociálního zemědělství a různé kombinace toho všeho, někdy čerpající spíše z tradic, jindy zcela novátorské, ale spolupracující a prolínající se s přírodou. Zájemci si mohou s majiteli projektů domluvit individuální návštěvy a načerpat inspiraci pro vlastní řešení.

Projekty rozdělujeme do dvou kategorií.

Naše ukázkové permakulturní projekty jsou vyzrálé a komplexní, propojující různé stránky hospodaření na pozemcích a životního stylu. Druhou kategorií jsou Projekty s permakulturními prvky, mající za sebou teprve první roky existence, nebo se zaměřují jen na některou oblast aplikace permakultury.

Víte o nějakém projektu, který by si zasloužil zařazení do naší sítě? Pište na: projekty@permakulturacs.cz.

Máte zájem o zařazení svého projektu? Přečtěte si informaci pro zájemce a prohlédněte si podrobný dotazník, používaný při vyhodnocování. Obojí je ke stažení níže. Pokud váš projekt vyhovuje kritériím, napište nám na projekty@permakulturacs.cz.

Ke stažení: Informace pro zájemce , Dotazník

Legenda mapy: Ukázkový permakulturní projekt / Projekt s permakulturními prvky / Aktuálně prohlížený projekt

Ovládání mapy: zobrazit celou republiku přepnout shluky posunout překrývající se značky jmenný seznam projektů

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás