Na prvním pozemku bydlí rodina a většina zvířat. Na jeho druhé části a pozemku druhém jsou rozsáhlé plochy pro pěstování zeleniny. Na třetím pozemku vzniká od roku 2016 sad. Součástí farmy je také les, jenž se využívá nejen pro získávání dřeva na topení, ale i pro sběr dřeva na výrobu biouhlu, kterým se pak aktivuje kompost.
Ohromné množství práce zde zvládají 2 lidé a proto se naučili maximální úspory času, a přesto ve snaze o nastolení rovnováhy ekosystému a udržitelného způsobu hospodaření se zde zredukovalo používání strojů na minimum. Na pozemcích je poznat láska a radost z péče o krajinu. Citlivý přístup a intuice se zde splétá s pozorováním a spoluprací s přírodními principy a potřebami místa.
Bylinkovou spirálu zde nenajdete pouze proto, že přes rozbujelé bylinky již není vidět. I zakopaná vana na jejím konci se dá spíše odtušit, protože vodní rostliny ji zahalili zelení. Kolem stromů v sadu se mulčuje, na záhonech kvůli slimákům už ne. Postřiky byť ekologické se zde neaplikují, není na to čas a také se tu vždy, když přijde nějaká invaze, najde dost přírodních zachránců, kteří se postarají o návrat rovnováhy.
Pěstuje se zde v záhonech s obrubou, vyvýšených, horkých záhonech, instantních záhonech, v malém i velkém foliovníku. Cíleně se zde zúrodňuje půda např. zeleným hnojením. O vyváženost se stará polykultura na záhonech bylinkových i zeleninových v pestrých kombinacích. A když někde něco vyroste samo a je k užitku, tak to tam zůstane.
V pěstování a permakultuře se zde vyznají a rádi se podělí o své bohaté zkušenosti, které si za léta praxe nasbírali.
Farma otevírá své dveře 1 až 2x ročně v rámci KPZ většinou v červnu a září a je možné ji navštívit v rámci dne otevřených vrátek permakulturních projektů.
Představení projektu na Permakulturní konferenci 2022 zde .