O Permakultuře (CS)

Podtitul sekce

O organizaci , Katka Hora

Posláním spolku Permakultura (CS), z. s. je uvádět v život permakulturu, tj. systém navrhování a realizace trvale udržitelných lidských usedlostí založený Billem Mollisonem a Davidem Holmgrenem.

Permakulturní tipy , Eva Hauserová

Představujeme vám spřízněné projekty u nás i ve světě. Buď jsou celé založeny a vedeny v permakulturním duchu, nebo mají výrazné prvky permakultury.

Členství , katka

Členství v Permakultuře (CS), z. s. je určeno všem zájemcům o permakulturu, kteří se chtějí dále vzdělávat, udržovat kontakty s podobně zaměřenými lidmi a sdílet své zkušenosti z permakulturní praxe.

Permakulturní designéři

Hledáte zkušeného permakulturního designéra, který by vám poradil s řešením pozemku včetně domu, nebo vám vypracoval návrh? Hledejte v blízkosti svého bydliště. Zde je seznam designérů z celé České republiky.

Knihovna , Redakce

Ve spolupráci se Sousedskou klubovnou v Bohúňově ulici se nám podařilo na jaře 2019 otevřít první permakulturní knihovnu v Praze, nalézá se na Jižním Městě, poblíž stanice metra Háje. V knihovně na vás čekáme každé druhé úterý v měsíci od 14.30 do 17 hod (poprvé 7.1.2020). Můžete si také domluvit individuální termín. Knihovna je bezbariérová. Adresa: Sousedská klubovna, Bohúňova 13, Jižní Město (mapa), kontakt: knihovna@permakulturacs.cz

Co je permakultura

Permakultura je…

  • Zdravý selský rozum a cit aplikovaný v praxi
  • Systém designu založený na ekologických principech
  • Umění vytvářet navzájem prospěšné vztahy
  • Vytváření trvale udržitelných systémů na základě spolupráce s přírodou.

Permakultura je založena na pozorování a využívání přírodních koloběhů, vazeb a vztahů k designování všeho, co potřebujeme k životu: účinné a zdravé produkce potravin, bydlení, systémů poskytujících energii i samotných lidských komunit. Cílem je vyšší kvalita života, který by byl provázaný s prostředím a šetrný vůči přírodě. Permakultura využívá starobylé tradiční postupy, stejně jako moderní technologie a poznatky současné vědy. Více

Licence

Obsah tohoto webu podléhá Creative commons licenci ve variantě by-nc-nd v4.0.

To znamená, že budeme rádi, pokud budete obsah šířit dál. Nesmíte jej však použít ke komerčním účelům, nesmíte do něj zasahovat a musíte vždy uvést jako autora organizaci Permakultura (CS) a připojit poučení o by-nc-nd v4.0 licenci.

Více o licencích Creative commons najdete na českém webu Creative commons Česká republika.

Permakultura (CS), z. s.

Náš spolek má dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy, viz akademiepermakultury.cz. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách. Více

Kontakty

Podpořili nás